Dofinasowanie EU

Wyniki naboru wniosków o przyznanie znak…

Stowarzyszenie – Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj” z radością informuje o zakończeniu naboru do przyznania prawa do użytkowania i posługiwania się znakiem promocyjnym marki Żywiecki Raj. W okresie od 3...

Read more

Konsultacje społeczne w ramach LSR na la…

W związku z realizacją umowy ramowej i zgodnie z Procedurą ustalania i zmiany niebudzących wątpliwości interpretacyjnych kryteriów wyboru operacji przedstawiamy propozycję dokumentacji do konsultacji społecznych - lokalne kryteria wyboru dla projektów...

Read more

Uzupełnienie składu Rady Stowarzyszenia

Zapraszamy do składania wniosków/kandydatur do uzupełnienia składu Rady Stowarzyszenia - Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj” reprezentantów z Gmin: Czernichów, Milówka, Lipowa i Ślemień.

Read more
Żaglówki na Jeziorze Żywieckim

Walne Zebranie Członków w dniu 25.06.202…

Stowarzyszenie - Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj” zaprasza na posiedzenie Walnego Zebrania Członków.

Read more

Nabór wniosków o przyznanie Znaku marki …

Ogłoszenie o naborze wniosków o przyznanie Znaku marki Żywiecki Raj nr 1/2024/MŻR   Stowarzyszenie – Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj” informuje o możliwości składania wniosków o przyznania prawa do użytkowania i posługiwania...

Read more

 

6 lipca 2018roku w siedzibie Stowarzyszenia – Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj” – podpisane zostały umowy o powierzenie grantów, na łączną kwotę pomocy 299 986 zł w ramach projektu grantowego Kultura gór „Żywieckiego Raju”.

Przedstawiamy opis  zrealizowanych zadań z poszczególnych projektów grantowych.

 

"Wawrzyńcowa Huda- a co to jest...?"

Miejsce wydarzenia: 4 i 5 sierpnia 2018 rok; Amfiteatr "Pod Muńcołem" w Ujsołach.

Organizator: Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Ujsołach.

Zakładane działania: podtrzymanie tradycji budowania i palenia tradycyjnej lokalnej Hudy. Równolegle odbyły się warsztaty: budowania Hudy, koronczarskie i bibułkarskie. Wydana została publikacja okolicznościowa w nakładzie 1000 sztuk, traktująca o genezie i technice powstawania "hud" w kontekście historycznym.

Warsztaty rozpoczęły się prelekcją o genezie i historii powstawania zwyczaju tworzenia hud oraz opisie poszczególnych materiałów, sposobie konstrukcji i podstawowych zasad bezpieczeństwa. Huda to konstrukcja wykonana z 4 żerdzi o wysokości 30 m, na planie kwadratu, przy rozstawie 1,5 m, obita poprzecznie deskami kantówkami i wypełniona suszem.

Obok sceny amfiteatru odbywała się pod okiem instruktora część praktyczna. Zwieńczeniem warsztatów było zapalenie wykonanej konstrukcji - Wawrzyńcowej hudy, będące niezapomnianym przeżyciem dla uczestniczących w wydarzeniu.

W imprezie wzięło udział ok 4000 osób, natomiast w warsztatach wzięło udział ok 400 osób, miały charakter otwarty. Odbyły się 04.08.2018 roku w godzinach od 8.00 do 18.00. Zostały poprzedzone 2-tygodniowym okresem przygotowań obejmującym organizację materiałów (żerdzi, susz, deski kantówki, transport ponadgabarytowy).

DSC 0026

DSC 0649

DSC 0912

 

 

Projekt grantowy "Kultura gór Żywieckiego Raju" realizowany jest w ramach poddziałania

19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w

ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego

Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

 

Plakat informujący o realizacji operacji

 

 

KALENDARZ DORADZTWA
POLECAMY
ANKIETA

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do

wypełnienia ankiety:

Ankieta skierowana do mieszkańców LGD "Żywiecki Raj"

WSPÓŁPRACA

  • zmge
  • logo

KSSE logotyp RGB pl 01

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more