Dofinasowanie EU

Wyniki naboru wniosków o przyznanie znak…

Stowarzyszenie – Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj” z radością informuje o zakończeniu naboru do przyznania prawa do użytkowania i posługiwania się znakiem promocyjnym marki Żywiecki Raj. W okresie od 3...

Read more

Konsultacje społeczne w ramach LSR na la…

W związku z realizacją umowy ramowej i zgodnie z Procedurą ustalania i zmiany niebudzących wątpliwości interpretacyjnych kryteriów wyboru operacji przedstawiamy propozycję dokumentacji do konsultacji społecznych - lokalne kryteria wyboru dla projektów...

Read more

Uzupełnienie składu Rady Stowarzyszenia

Zapraszamy do składania wniosków/kandydatur do uzupełnienia składu Rady Stowarzyszenia - Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj” reprezentantów z Gmin: Czernichów, Milówka, Lipowa i Ślemień.

Read more
Żaglówki na Jeziorze Żywieckim

Walne Zebranie Członków w dniu 25.06.202…

Stowarzyszenie - Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj” zaprasza na posiedzenie Walnego Zebrania Członków.

Read more

Nabór wniosków o przyznanie Znaku marki …

Ogłoszenie o naborze wniosków o przyznanie Znaku marki Żywiecki Raj nr 1/2024/MŻR   Stowarzyszenie – Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj” informuje o możliwości składania wniosków o przyznania prawa do użytkowania i posługiwania...

Read more

Mała ojczyzna wczoraj i dziś - zachowanie dziedzictwa lokalnego – zadanie zrealizowane przez Beskidzki Instytut Nauk o Człowieku. Grantobiorca zrealizował zadanie z zakresu zachowania dziedzictwa lokalnego.

Celem zadania było twórcze wykorzystanie świadomości i wiedzy na temat dziedzictwa lokalnego jako bodziec do budowania tożsamości i więzi międzyludzkich poprzez organizację wykładów i wydanie folderu. Zadanie przyczyniło się do realizacji celów LSR poprzez stworzenie warunków do wspólnych spotkań, wymiany wiedzy, doświadczeń i zdolności, które są formą aktywizacji, wykorzystania luźnych więzi i doświadczenia oraz podzielenia się nimi.

Projekt odnosi się do zakresu projektu grantowego tj. zachowanie dziedzictwa lokalnego poprzez podnoszenie wiedzy osób zainteresowanych na temat obiektów zlokalizowanych na obszarze, ich historii, miejsc pamięci i historii ludzi zamieszkałych na tym obszarze.

Projekt zrealizował wskaźnik produktu „Liczba organizacji objęta wsparciem”. 

Zakładane działania w ramach projektu:

- przeprowadzenie serii wykładów pn. Historia Żywiecczyzny – 10 zajęć po 1 h, lokalizacja: GOK w Łodygowicach; Historia zabytkowych obiektów sakralnych na Żywiecczyźnie, historią ludzi – 10 zajęć po 1 h, lokalizacja: siedziba BINOC w Łodygowicach; Beskidzkie dziedzictwo ludzi gór – 10 zajęć po 1 h, lokalizacja: GOK w Łodygowicach oraz warsztatów bibułkarskich pn. Bibułkarstwo jako ludowe dzieło regionu: 5 zajęć po 3 h, lokalizacja siedziba BINOC w Łodygowicach.

W zajęciach i warsztacie brali udział ok. 20 osób na wykładzie oraz 12 osób na warsztacie bibułkarskim. Nabór uczestników został ogłoszony na stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń.

- druk materiałów związanych z tematyką wykładów: 4 foldery po 1 500 szt., format B5, 12 str. W folderze zostały opisane sanktuaria z obszaru Ziemi Żywieckiej tj. Rajcza, Rychwałd, Przyłęków, Ślemień - Jasna Górka. Foldery zostały opatrzone zdjęciami wykonanymi przez profesjonalnego fotografa.

 

 

  BINOC

BINOC 1

BINOC 2

 

Projekt grantowy Inkubator inicjatyw lokalnych realizowany jest w ramach poddziałania

19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w

ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego

Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

 

Plakat informujący o realizacji operacji

INKUBATOR PLAKAT

 

 

KALENDARZ DORADZTWA
POLECAMY
ANKIETA

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do

wypełnienia ankiety:

Ankieta skierowana do mieszkańców LGD "Żywiecki Raj"

WSPÓŁPRACA

  • zmge
  • logo

KSSE logotyp RGB pl 01

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more